Adidas Orjinal Ürun Sorgulama - Ayakkabı Orjinallik Barkod Sorgulama Süperstar

Adidas orjinal ürün sorgulama, internetten adidas orjinallik sorgulama nasıl yapılır? Adidas ayakkabı orjinallik sorgulama ve Adidas barkod sorgulama
Temmuz 24, 2022
Adidas Orjinal Ürun Sorgulama – Adidas Ayakkabı Orjinallik Barkod Sorgulama
Adidas orjinal ürün sorgulama ve adidas orjinallik sorgulama nasıl yapılır?

Adidas orjinal ürün sorgulama nasıl yapılır? Adidas markasına ait ayakkabı, tişört, şort ya da tayt gibi ürünlerin orjinal olduğu nasıl anlaşılır? Ülkemizde spor markası denince akla gelen ilk isim Adidas markasıdır. Bu marka çeşitli türde spor malzemeleri satmaktadır. Spor ayakkabıları ise dünyada ve ülkemizde en çok tercih edilen ürünlerindendir. Peki Adidas Orjinal Urun Sorgulama – Adidas Ayakkabı Orjinallik Barkod Sorgulama nasıl yapılır?

Adidas Barkod sorgulama yöntemi kullanarak satın aldığınız ayakkabının orjinalliğini kontrol edebilirsiniz. Daha öncesinde Nike barkod sorgulama konusunda bu marka ayakkabılarının nasıl orjinal olduğunu açıklayacağınızı anlatmıştık. Ancak adidas‘ta bu yöntem daha farklıdır. Hadi birlikte adidas orjinallik sorgulama nasıl yapılır inceleyelim.

Adidas Orjinal Ürun Sorgulama

Adidas orjinal ürün sorgulama yöntemlerine hiç gereksinim duymamak için güvenilir mağazalardan alışveriş yapmanızı öneririz. Adidas orjinal ürün sorgulamasını ayakkabı için yapacak olursanız ayakkabı dilinin altında bulunan koda bakmanız gerekir. Adidas orjinal ayakkabı sorgulama için;

Her iki ayakkabının da dilinde bulunan kodlara bakmanız gerekiyor. Her iki ayakkabının da dilinin altında kodlar bulunmaktadır. Bu kodların birbirinden farklı olması gerekiyor. Ancak tamamının değil. En alttaki kodun son 3 hanesinin farklı olması gerekir. Örneğin sağ ayakkabıda: 22aQsd122 yazıyorsa sol ayakkabıda 22aQsd876 şeklinde bir kod yazması gerekir.

Ayrıca ayakkabı kutusundan da bu kodları karşılaştırabilirsiniz. Adidas ürünlerinin orjinalliğini müşterilerine göstermek için ayakkabıya özel kutu oluşturur.

Adidas Orjinallik Sorgulama

Adidas orjinallik sorgulama işlemi yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi ayakkabılarda kodların farklılığı ile anlaşılabilmektedir. Nike ayakkabılarda kodların ve kutudaki kodun aynı olması gerekirken adidas ayakkabı için her iki ayakkabıda da kodların farklı farklı olması gerekir.

Adidas orjinallik sorgulama: için ayakkabının solundaki kod 87AsD145 ise sağ ayakkabıda 87AsD235 şeklinde olmalıdır. Yine ayakkabı kutusundan da bu kodları karşılaştırarak ayakkabının orjinal olup olmadığına bakabilirsiniz. Detaylıca burada anlattığımız adidas orjinal ürün sorgulama adımlarına bakın.

Adidas Ayakkabı Orjinallik Sorgulama

Adidas ayakkabı orjinallik sorgulama nasıl yapılır? Bilmeyenler hemen ayakkabının dilinin altında bulunan kodları karşılaştırması gerekir. Piyasada çakma ürün üreticileri kendilerini çok geliştirdiğinden dolayı hangi ayakkabının orjinal olduğunu anlamak oldukça zorlaşıyor. Adidas müşterilerinin orjinal ayakkabı alıp almadığını anlayabilmesi için bu şekilde bir yöntem geliştirmiştir.

Adidas ayakkabı orjinallik sorgulama yöntemini siz de kullanarak satın aldığınız ayakkabının orjinalliğinden emin olabilirsiniz.

Adidas Barkod Sorgulama

Orjinallik sorgulama için Adidas barkod sorgulama yöntemi de kullanılabilir. Adidas barkod sorgulama yöntemi kod sorgulama yöntemi olarak bilinir. Ancak genelde kullanılmış ayakkabılarda barkod sorgulama yapılmaya çalışıldığından dolayı kamera okuyamayabilir. Çünkü kullanılan ayakkabılarda bulunan QR kod barkod kısmı silinmiş olabilir.

Bu nedenle ayakkabının orjinal olup olmadığını anlayabilmek için yapabileceğiniz en kolay ve basit yöntem ayakkabıda bulunan kodları karşılaştırmak ve ayakkabı kutusunda olan etiketi incelemektir.

Adidas Ürün Sorgulama

Adidas ürün sorgulama işlemini ilk satın aldığınızda karekod yani QR kod sorgulama yöntemi ile yapabilirsiniz. Ek olarak yine belirtmiş olduğumuz gibi her iki ayakkabıda da birbirine benzer son üç hanesi farklı olan kodlar bulunur. Bu kodlar yine adidas ayakkabı kutusunda da yazmaktadır.

Ürün orjinalliği konusunda problem yaşamamak için ve güvenle giyebilmek için güvenilir ve saygın mağazalardan alışveriş yapmalısınız. Bu sayede yaşayacağınız problemlerde ve garanti süreçlerinde çok daha hızlı ve sağlıklı sonuçlar alırsınız. Çakma ayakkabı alındığında ise hem ürün kalitesi bakımından hem de garanti bakımından sorunlar yaşamanız olasıdır.

Haberimizde Adidas Orjinal Ürun Sorgulama – Adidas Ayakkabı Orjinallik Barkod Sorgulama ile ilgili merak edilen her şeyi yanıtladık.

Sahte Adidas Nasıl Anlaşılır?

Öyle ayakkabılar yapıyorlar ki sahtemi değil mi anlaşılmıyor. Şimdi adidasın sahte olup olmadığını nasıl anlayacağım ben diye soruyor olabilirsiniz. Çünkü adamlar adeta birebir aynısını yapıyorlar.

Kırk yılda bir Ayakkabı alalım dedik kaliteli almak istedik Adidas’ın orijinal mağazasından Ayakkabı aldım ama insanın içine sinmiyor tekrar bi kontrol etmek lazım diyorsanız buradaki yöntem sayesinde sorgulama yapıp ayakkabının sahte mi yoksa orjinal mi olduğunu anlayabilirsiniz.

Adidas QR Sorgulama

Adidas QR kod sorgulama yöntemi kullanılarak da ayakkabının orjinal olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. Telefonunuzdan QR okutucuyu açın ve üründeki QR kodu okutun. QR kod okutulduğunda adidas'ın resmi sayfasında ürün ile ilgili bilgilerin olduğu sayfa açılacaktır.

 Sitemap