-->

Faturalıdan Faturasıza Geçiş 2022 (Turkcell, Vodafone, Türk Telekom) Faturasıza Nasıl Geçilir?

Faturalıdan faturasıza geçiş Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom aboneleri için. Turkcell faturasıza geçiş nasıl yapılır?
Haziran 13, 2022
Faturalıdan Faturasıza Geçiş (Turkcell, Vodafone, Türk Telekom) Faturasıza Nasıl Geçilir?

  Faturalıdan faturasıza geçiş nasıl yapılır? Turkcell Faturalıdan faturasıza nasıl geçilir? Vodafone Faturalıdan faturasıza geçiş adımları haberimizde detaylı şekilde anlatılmıştır.

Faturalıdan faturasıza geçiş nasıl yapılır? Herhangi bir operatörde faturalı hat kullanıyorsanız ve faturasız hatta geçiş yapmak istiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basittir. Turkcell, Vodafone, Türk Telekom ve Bimcell operatöründe yapmanız gereken işlem aynıdır. Faturalıdan faturasız hatta geçiş işlemini yaparken hattınızın faturasıza yani ön ödemeli hatta geçiş yaptığında hangi paketi kullanacağınızı da seçmeyi unutmayın. Öncelikle faturasız hatta hangi paketlerin olduğunu da incelemenizi öneririz.

Operatörünüzün resmi internet sitesinden faturasız aboneler için olan mevcut tarifeleri inceleyebilirsiniz. Ardından faturasız hatta geçiş yapıldıktan sonra bu paketlerden birini seçerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Faturalı hat kullanırken, aşım yapabilir ya da mevcut faturalı hattan faturasız bir hata geçiş yapmak isteyebilirsiniz. Bu durumda yapmanız gerekenler aşağıdaki gibidir.

Turkcell Faturalıdan Faturasıza Geçiş

Turkcell Faturalıdan faturasıza geçiş: yapabilmek için yapmanız gerekenler şu şekildedir;

  1. Turkcell müşteri hizmetlerini arayın,
  2. Müşteri temsilcisine bağlanın,
  3. Ardından taahhüdünüz varsa bitmesine ne kadar kaldığını öğrenin,
  4. Sonrasında faturasız hatta geçmeniz durumunda ne kadar cayma bedeli ya da fatura çıkacağını sorun,
  5. Eğer devam etmek istiyorsanız faturasız hatta geçiş yapmak istediğinizi belirtin.
Turkcell aboneleri müşteri temsilcilerini arayarak faturalı hattan faturasız hatta geçiş işlemini tamamlayabilirler. Geçiş yapmadan önce faturasız paketleri de inceleyip geçişten sonra daha öncesinde seçtiğiniz faturasız paketi aktif edebilirsiniz.

Vodafone Faturalıdan Faturasıza Nasıl Geçilir?

Vodafone faturalıdan faturasıza geçiş işlemi yine Turkcell operatöründeki gibidir. Vodafone faturalı hat kullananlar aşağıdaki adımları uygulayarak faturalı hattan faturasıza geçiş işlemini gerçekleştirebilirler.

Müşteri Hizmetlerimize Vodafone hattınızdan 542'yi; diğer operatörlerden ve Sabit hatlardan 0 (542) 542 00 00'ı arayıp ulaşabilirsiniz.

Vodafone müşteri hizmetlerini aradıktan sonra Temsilciye bağlanın.

Temsilciye bağlandıktan sonra faturasız hatta geçiş yapmak istediğinizi belirtin.

Eğer varsa taahhüt bozma nedeniyle ne kadar ödeme yapacağınızın da bilgisini aldın.

Sonrasında müşteri temsilcisi faturasız hatta geçiş talebinizi alacaktır, size ne zaman geçiş işleminin tamamlanacağına dair bilgiyi de verecektir.

Türk Telekom Faturalıdan Faturasıza Geçiş Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Faturalıdan Faturasıza Geçiş Nasıl Yapılır? Faturalı hat kullanıp artık kontörlü hatta geçiş yapmak isteyen abonelerin yapmaları gereken basit bir işlem vardır. Bu işlemler ise;

444 1 444 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak Türk Telekom müşteri temsilcisine bağlanın.

Müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra, Faturasız hatta geçiş yapmak istiyorum demelisiniz.

Geçiş talebiniz oluşturulur ve kısa süre içerisinde faturasız hatta geçiş işleminiz yapılır.

Faturalıdan Faturasıza Geçiş Yapmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Faturalıdan faturasıza geçiş yapmadan önce dikkat etmeniz gereken önemli şeyler vardır. Bunlar ise;

- Müşteri hizmetlerini arayarak sadece hattın yasal sahibi faturasız hatta geçiş yapabilir.
- Faturasız hatta geçiş yapmadan önce, varsa taahhüdünüzün bozulmasından dolayı ne kadar cayma bedeli ödeyeceğinizi öğrenin.
- Çıkacak olan son faturanızı ne zaman ödemeniz gerektiğini ve yaklaşık ne kadarlık bir ödeme yapmanız gerektiğini öğrenin.
- Faturasız hatta geçiş yapıldığında kullanılacak tarifenizi de seçip geçiş yapıldığında TL yükleyerek o tarifeyi kullanabilirsiniz.

Faturalı hat kullanmak her ne kadar her ay sizi TL yükleme derdinden kurtarsa da yapacağınız aşımlar ve mobil ödemeler sonucunda çok yüksek ödemeler yapmak zorunda kalabilirsiniz. Genelde çoğu Faturalı hat abonesi yüksek faturalardan şikayet ederek faturasız hatta geçiş yapmaktadır.

Faturasız hat kullanmak her ne kadar zor görünse de aslında oldukça basittir. Tarifenizin bitimine 3 gün kala operatörünüz tarafından bilgilendirme mesajı size iletilir. Önceden seçtiğiniz tarifenin aktif olması için yeteri kadar kontör yükleyip paketi aktif edebilirsiniz.