-->

Telefon internete Bağlanmıyor - Telefon Wifi Bağlanıyor Ama internet Erişimi Yok

Mayıs 17, 2022

Telefon internete Bağlanmıyor - Telefon Wifi Bağlanıyor Ama internet Erişimi Yok

Telefon Wifi Bağlanıyor Ama internet Erişimi Yok hatası nasıl çözülür. Telefon internete bağlanmıyor. Telefon wifi bağlanıyor ama internete girmiyor çözümü.

Telefon wifi bağlanıyor ama internet erişimi yok, telefonunuzdan wifi bağlanabiliyor ama internete giriş yapamıyorsanız yapmanız gereken oldukça basittir. Telefon ve Tablet wifi bağlanıyor ama internete girmiyor sorununun çözümünü haberimizde detaylı şekilde anlattık. Telefon ya da Tabletten Wifi bağlanabilmek için wifi ağının şifresini doğru bilmeniz gerekir.

Telefon İnternete Bağlanmıyor

Telefon internete bağlanmıyor: telefon internete bağlanmıyorsa bunun farklı nedenleri olabilir. Bunları da bu başlık altında sıralayacağız. Öncelikle internete bağlanabilmek için telefonun mobil verisinin açık yani aktif olduğundan emin olmanız gerekir. Diğer nedenler ise;

- Tarifenizin interneti bitmiş olabilir.
- Bulunduğunuz bölgede şebeke iyi çekmiyor olabilir.
- Cihazınızın ayarları bozulmuş olabilir.
- Telefonunuzda bir sim kart olmayabilir.
- Cihaz uçak modunda olabilir.
- Mobil veri kapalı olabilir.

Yukarıdaki nedenlerden dolayı kaynaklandığını düşünmüyorsanız aşağıdaki başlıkları da incelemenizi öneririz. Eğer wifi bağlanıyorsunuz ve telefon halen daha internete girmiyorsa bunun nedenlerini alt başlıkta detaylı şekilde anlattık.

Telefon Wifi Bağlanıyor Ama internet Erişimi Yok

Telefon wifi bağlanıyor ama internet erişimi yok sorununun nedeni çeşitli sebeplerden dolayı olabilir. Telefonumdan wifi bağlanıyorum ama internete giremiyorum diyorsanız aşağıdaki çözüm yöntemlerini uygulayabilirsiniz.

Telefon Wifi Bağlanıyor Ama internet Erişimi Yok: Kullandığınız akıllı telefon Android ya da IOS işletim sistemi fark etmeksizin ilk olarak wifi ağını unut seçeneği ile bu wifi bağlantısından ayrılın.

Sonrasında wifiye tekrar bağlanarak, wifi şifresini doğru bir şekilde yazmalısınız. Şifrenin doğruluğunu kontrol etmek için dikkatli yazıp şifre tamamlandığında şifreyi tekrar kontrol edin.

Ağu unuttunuz ancak wifiye halen daha bağlanmıyorsa modemi bir defa resetlemeyi deneyebilirsiniz.

Telefon Wifi Bağlanmıyor

Telefon wifi bağlanmıyor problemi de kullanıcıların çok sık rastlaştığı problemler arasındadır. Örneğin dışarda gezdiniz ve eve döndüğünüzde Wifi bağlanmaya çalıştığınızda telefon wifi bağlanmıyor olabilir. Peki bunun nedeni nedir?

  • Wifi şifresi değişmiş olabilir.
  • İnternet erişiminde hata olabilir.
  • Fatura ödenmediğinden dolayı internetiniz kesilmiş olabilir.
  • Telefondan kaynaklı problemler olabilir.

Samsung Tablet Wifi Bağlanıyor ama internete girmiyor

Samsung tablet wifi bağlanıyor ama internete girmiyor sorununun genel nedenini kontrol ettiğimizde aktif bir internet bağlantısı olmayışı ve Wifi şifresinin değiştirilmesinden kaynaklı olduğunu görüyoruz. Yani özetle tabletinizden wifi bağlıyken internete giremiyorsanız;

Modemin ışıklarını kontrol edin.

Wifi ağını unutup şifre ile tekrar giriş yapmayı deneyin.

Eğer şifre ile tekrar giriş yapmayı denediğinizde hata alıyorsanız wifi internet şifresi değiştirilmiştir.

Telefon Wifi Bağlanıyor Ama İnternet Yok

Telefon Wifi Bağlanıyor Ama İnternet Yok hatası ile karşılaşanlar yukarıdaki başlıklarda anlatmış olduğumuz yöntemleri kullanarak problemi giderebilirler. Genelde Wifi bağlanıp internete girilmediğinde internet sağlayıcısı geçici süreliğine internet hizmetini duraklatmış, fatura ödemediğinden dolayı internet kesilmiş ya da wifi modem internet şifresi değiştirildiğinden dolayı giriş yapılamadığından dolayıdır.

Kablosuz Ağa Bağlanıyorum Ama İnternete Giremiyorum

Eğer başka telefon ve tabletler Wifi bağlanabiliyorsa sadece sizin telefonunuz bağlanmıyorsa DNS ayarlarından kaynaklanıyor olabilir. Telefon wifi ağına giriş yapamadığında DNS ve İP adresi tanımlamak gerekebilir.

Telefonundan wifi ağını açıp gelişmiş seçenekleri göster menüsüne giriş yaparak gereken değişikliği yapabilirsiniz. IP adresinin statik olması gerekmektedir. DNS adresleri olan yere ise DNS 1’e 172.20.10.1, DNS 2’ye ise, 8.8.4.4  yazarak kayıt etmelisiniz.

Telefonum Wifiye Bağlanıyor Ama İnternet Kullanılamıyor

Telefon internete Bağlanmıyor - Telefon Wifi Bağlanıyor Ama internet Erişimi Yok: hataları sonucunda aranan şeylerden bir tanesidir. Telefonum wifiye bağlanıyor ama çekmiyor veya telefon wifiye bağlanıyor ama internete girmiyor sorunu ile karşılaşıyorsanız aşağıdaki adımları da uygulayabilirsiniz.

Android Dns Ayarları

Cep telefonunuzun Ayarlar kısmına g iriş yapın.
Wi-fiyi açın ve ve Wi-fiye tıklayın.
Tarama sırasında ekrana g elen fakat bir türlü bağlanamadığınız kendi internetinizi seçin.
Şifreyi girip, hemen alt kısımda yer alan ‘Gelişmiş Seçenekleri Göster’ kutucuğunu işaretleyin. 
IP ayarlarının hemen altında DHPC’yi statik olarak ayarlayın. IP adresini değiştirmek için IP adresinizin son 3 rakamını değiştirmeniz gerekir.
Son adımda da ‘Geçit’ yazan yeri değiştirin. Sondan ikinci noktayı, geçerli iki rakamı ya da sadece birini değiştirmeniz yeterli olacaktır.