Telegram Bu Kanal Görüntülenemiyor Çünkü iPhone 2022, Android Çözümü

Telegram Bu Kanal Görüntülenemiyor iphone. Telegram Bu Kanal Görüntülenemiyor çünkü iPhone, Samsung, Xiaomi, Huawei hatası.
Eylül 14, 2022

 

Telegram Bu Kanal Görüntülenemiyor Çünkü Hatası Çözümü

Telegram bu kanal görüntülenemiyor çünkü hatası nasıl çözülür? Telegram bu kanal görüntülenemiyor hatası çözümü detayları.

Telegram bu kanal görüntülenemiyor çünkü, şeklinde uyarı ile karşılaşmanız olası durumlardan biridir. Çeşitli telegram sayfalarına yani kanallarına giriş yapmaya çalıştığınızda bu hata ile karşılaşabilirsiniz. Bu haberimizde Telegram bu kanal görüntülenemiyor hatası nasıl çözülür detaylı şekilde anlattık.

Telegram ülkemizde de milyonlarca kişinin kullandığı sosyal medya uygulamalarından biridir. Bu uygulama sunduğu özellikler ile Whatsapp‘tan çok daha fazla özelliğe sahip diyebiliriz. Süreli mesaj ve sohbeti iki taraftan da silme özellikleri ise en çok sevilen özelliklerden biridir. Ayrıca toplu gruplara katılarak sohbet edebilir ve eğitim gruplarından bilgiler edinebilirsiniz. Peki Telegram bu kanal görüntülenemiyor çünkü hatası nasıl çözülür?

Telegram Bu Kanal Görüntülenemiyor Çünkü

Telegram bu kanal görüntülenemiyor çünkü hatasının nedeni farklılık gösterebilir. Telegram‘da bir kanala katılırken bu hata ile karşılaşıyorsanız ilgili kanal Telif hakkı içeriyor olabilir ya da hassas içerik barındırıyor olabilir. Telegram‘a yapılan şikayetler sonucunda ise telegram bu kanallara katılmak isteyenlere belirtildiği gibi bir uyarı verir.

Telif hakkı ve buna benzer nedenlerden dolayı bir çok Telegram kanalı yasaklandı ya da erişime kapatıldı. Çeşitli film indirme, ve buna benzer Telegram kanalları Telegram tarafından belirli zaman aralıklarında silinmektedir. Telegram telif hakkı barındıran ya da hassas içerik barındıran kanalları fark ettiği zaman kapatmaktadır. Telegram çeşitli telif ve hassas içerik barındıran kanalları gizlilik politikasında da belirtmiş olduğu gibi kapatıyor. Bu tür kanallara girilmek istendiğinde ise telegram bu kanal görüntülenemiyor uyarısı vermektedir.

Telegram Bu Kanal Görüntülenemiyor

Telegram Bu Kanal Görüntülenemiyor haatasının çözümü de imkansız değildir. Eğer bir kanala katılmak istediğiniz zaman siz de bu uyarı ile karşılaşıyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basittir. Ancak bu tür kanallara katılmanızı pek önermiyoruz. Çünkü virüslü içerik ya da cihazınıza zarar verecek şeyler olabilir. Bu nedenle yöntemi uygulamak ya da uygulamamak tamamen kullanıcıya kalmıştır.

  • Google Play ya da App Store uygulama mağazasına giriş yapın.
  • Ardından uygulama mağazasından Nicegram uygulamasını arayın ve telefonunuza yükleyin.
  • Ardından uygulamayı açıp uygulamaya kayıt olun. Sonrasında Telegram uygulamasına tekrar giriş yapın.
  • Buradan kodu alarak “Nicegram” uygulama kutusundaki boşluğa yazmalısınız.
  • Ardından “Devam” ve sonra “İzin Ver” seçeneklerini seçmelisiniz.
Son adımda ise, “Nicegram” uygulamasını arka plana alın, Telegram uygulamasına giriş yaparak, “Nicegram Bot” u bulmanız gerekir, kişiyi bularak daha sonra açın ve Telegram uygulamasından çıkan ayarları aktif edin. Bu sayede Telegram bu kanal görüntülenemiyor çünkü hatasını çözebilirsiniz.

Bu haberimizde sadece bir dakikanızı ayırarak Telegram bu kanal görüntülenemiyor çünkü hatasını çözebileceğiniz yöntemi detaylı şekilde anlattık.

Telegram Bu Kanal Görüntülenemiyor Çünkü iPhone Uyarısı

Telegram bu kanal görüntülenemiyor iPhone da da Android cihazlarda da gelebilir. Bu uyarının asıl nedeni katılmak istediğiniz kanalın Telegram kurallarına aykırı davranmasıdır. Telegramda telif ihlali ya da buna benzer çeşitli içerikler paylaşmak yasaktır. Örneğin bir Telegram kanalınız varsa ve siz bu kanalda şiddet içerikli paylaşımlar yapıyorsanız kanalın kapanması olasıdır. Bu nedenle Telegram kanalınızda gönderdiğiniz şeylere de dikkat etmenizde fayda var.

Telegram uygulamasını mobil cihazlarda kullanabildiğiniz gibi bilgisayardan da kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Web Telegram adresine giriş yaparak kolayca bilgisayardan da Telegram uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu sayede hem daha hızlı mesajlaşabilir hem de vakitten tasarruf etmiş olursunuz.

Telegram Kanalı Hassas İçerik Açma

Telegram hassas içerik açma yöntemi olarak yukarıda bahsettiğimiz uygulamadan faydalanabilirsiniz. Ancak yöntemden dolayı yaşayacağınız problemlerden siz sorumlusunuz. Çünkü Telegram kural ihlali yapan kanalları yasaklamaktadır. Bu kural ihlallerinden biri de kötü niyetli kanal olma olasılığından dolayıdır.

Telegram bu kanal görüntülenemiyor çünkü hatası olanlar genelde hassas içerik barındıran bir kanala giriş yaptıklarında bu uyarı ile karşılaşmaktadır.

Telegram kanalları arasında çok çeşitli grup ve kanala ulaşmak mümkündür. Eğitim, spor, haber, sohbet ve buna benzer binlerce farklı Telegram grubu bulunmaktadır. Hatta çeşitli okul ya da üniversitelere ait telegram grupları da vardır. Bazı kanallar oldukça faydalı olsa da kötü niyetli kişiler tarafından oluşturulmuş kanallar Telegram tarafından kaldırılmaktadır.

 Sitemap