-->

Instagram Hesabı Kaç Kişi Şikayet Ederse Kapanır?

Instagram Hesabı kaç kişi şikayet ederse kapanır? Instagram Hesabı Kaç Şikâyet İle Kapanır? İnstagram'da kaç spamla hesap kapanır?
Haziran 12, 2022

Instagram Hesabı kaç kişi şikayet ederse kapanır? Instagram'da bir tür tacize uğrayan veya beslemelerinde istenmeyen içerik algılayan birçok kişinin genellikle sorduğu sorudur."Şovun diğer tarafından" kendimize soruyoruz... "Hesabımın kapanması için çok kişinin beni ihbar etmesine gerek var mı?" "Toplu şikayet" yapmanın bir yolunu bulmak mümkün mü? . Neyse ki, konuya çok fazla dönüş yok. Düşündüğünden daha kolay.


Şu andan itibaren, Instagram'ın bir hesabı silmek için çok fazla şikayete gerek olmadığını açıklığa kavuşturuyoruz . Bu sorunların algoritması, belirli bir hesabı kapatmak için yapılan şikayet veya raporların sayısıyla çalışmaz, ancak çalışmalıdır. Aşağıda göreceğiniz gibi, diğer yönler etkiler


Genel olarak konuşursak, "güdü", "nicelik"ten daha önemlidir.


Instagram Hesabı Kaç Şikâyet İle Kapanır?

Hem Instagram hem de Facebook, bir kullanıcı hesabını kapatmaya karar verdiklerinde algoritmalarını şikayet sayısına dayandırmıyor. Platformların saygı duymamız gereken politikaları vardır.


İhlal durumunda Instagram , kullanıcıya önceden haber vermeksizin bu hesabı bloke edebilir . Bir profile bildirim yapılırken ihlal analiz edilir ve sosyal ağ ekibi bunun doğru olup olmadığını tespit eder. Ardından, hatanın ciddi mi yoksa çok ciddi mi olduğunu belirleyin. Instagram veya Facebook düşünmeden hesabı kapatacak


Buna rağmen şunu da kabul edelim ki bu ağ kullanıcı kaybetmek istemiyor, bu yüzden zaman zaman bu konularda biraz pasif olabiliyorlar. Gerekirse, acilen bir hesabı şikayet etmeniz gerekiyorsa, makalenin sonunda size nasıl doğru bir şekilde hesap şikayet edebileceğiniz konusunda "adım adım" bir bölüm bırakacağız.


Bazen Instagram'ın bir profili kapatmak için bir rapora ihtiyacı vardır

Bir hesabın 1000 şikayetten 4 şikayeti olması aynı olmadığı için Instagram önceliği verir ve daha hızlı işleme alır. Daha önce de açıkladığımız gibi bu, şikayet sayısının sadece incelemenin aciliyetini etkilediğini belirlemez. şikayet. Ancak, 3 veya 4'ün yeterli olduğunu biliyoruz, bunların tümü kullanıcının yaptığı ihlal veya hatanın türüne bağlıdır.


Instagram'ın bir hesabı kapatma nedenleri nelerdir?

İhlaller, fauller, Instagram hangi eylemleri ciddi faul olarak kabul eder? Bunların bir listesini görelim:


Tehditler: Herhangi bir kullanıcıyı yorumlar yoluyla veya Instagram sohbetinde tehdit etmemelisiniz.

Suistimal: Instagram sözlü şiddete karşıdır, bu nedenle ne yorumlarda ne de özel sohbette kullanıcılara hakaret, taciz veya gözdağı verilmesine izin vermez.

Spam: Hizmetlerin, ürünlerin sunulduğu, bağlantıların yapıştırıldığı, beğenilerin istendiği vb. yerlerde tekrarlanan yorumlar spam olarak kabul edilir.

Telif hakkı: Telif hakkıyla korunan bir fotoğrafı yerleştiremezsiniz, ancak çoğu durumda rapor edilmezler, ancak olursa, hesabınızı kapatırlar.

Üçüncü bir taraftan hassas içerik yayınlayın: Başka bir kişi hakkındaki hassas bilgileri ifşa edemezsiniz: diğerlerinin yanı sıra kart numaraları, telefon numaraları, kimlik bilgileri ve kimlik belgeleri, posta adresleri.

Hayvan şiddeti:  Hayvanlara acı çektiren içerikler genellikle cezalandırılır.

Kullanıcı adları: Yazılı izniniz olmadıkça, url'nize veya kullanıcı adınıza eklemek için Instagram marka adını kullanamazsınız.

Şiddet içerikli içerik : Instagram, şiddet içeren sahneler içeren fotoğraf veya videolar yayınlamanıza izin vermez.

+18 için İçerik : Instagram hesaplarında, videolarında ve fotoğraflarında pornografi yasaktır.

Ayrımcılık : Instagram diğer sosyal ağlar gibi ayrımcılığa karşıdır, bu nedenle bu tür fotoğraf ve/veya video içeren kullanıcıların hesapları kapatılabilir.

Kimlik sahtekarlığı: Hiç kimse başka bir kişinin kimliğine bürünemez, üçüncü bir kişinin adını ve fotoğrafını kullanamaz veya o olduğunuzu varsayamazsınız.

Instagram hesabımı kapatmak için ne yapmalıyım?

Bir hesabı şikayet etmek için yukarıda belirtilenlerden biri olan bir nedeniniz olduğunu varsayıyoruz. 


Instagram Hesabı Kaç Kişi Şikayet Ederse Kapanır?

Testleri değiştirmeyin Şikayetin değerini arttırmak için, konuşmaları düzenlemek gibi var olmayan kanıtları koymak istemezsiniz, Instagram bunu hemen fark eder ve size yakışmayacaktır.

Instagram sizden şikayetinizin sebebini açıklamanızı isteyecek, burada kendinizi çok açık ve net bir şekilde ifade etmeniz, doğru bir dil kullanmanız gerekiyor ki sorumlu ekip sizi iyi anlayabilsin, hangi dili konuşursanız konuşun dilbilgisi açısından doğru olun yeter.

Hesabın yukarıda belirtilen kurallardan birini ihlal edip etmediğini kontrol edin , bu en önemlisidir, şikayet etmek istediğiniz hesap, bir ihlalde bulunması gerekip gerekmediğini.

Ekran görüntüleri Bazı durumlarda kanıt göstermeniz gerekebilir, ekran görüntüleri en yaygın olanıdır, ihlalin türüne bağlı olacaktır, ancak kanıtınız varsa devam etmek çok daha kolaydır, bazı durumlarda Instagram olmaz gerekli görmüyor mu diye sorun.

Bir instagram hesabı nasıl doğru şekilde şikayet edilir?

Daha önce bahsedilen her şeyi bilerek, doğru yapmanız yeterlidir.


Başlamak için, nedenini açıklığa kavuşturalım. Sebebi bulduktan sonra instagram hesabını şikayet etmeye devam edersiniz. gerekçenizi iyi düşünün


Ekranınızda mutlaka bu 3 seçeneği göreceksiniz.


Bu Kullanıcıyı Engelle: Con esta opción no verás ni te dejarás ver. En el caso de que alguien simplemente te caiga mal o hiçbir sessiz tener ningún contacto basta con bloquearlo.

Kısıtlama: Bu özelliğin amacı, istenmeyen etkileşimleri durdurmaktır. "Kısıtla"yı seçtiğinizde, bu hesap yayınlarınız hakkında yorum yapmaya devam edebilecek, ancak büyük farkla, yorum yalnızca gönderen tarafından görülecektir. Takipçilerinizin bu mesajı okumasına izin vermediğiniz sürece ne siz ne de takipçileriniz mesajlarınızı görmeyecektir.

Kullanıcıyı Şikayet Et: Sebebini biliyor musunuz? Peki . O zaman onun için git.